A kieső helyek egyikén kezdi meg a tavaszi hadjáratot

Hírek : Döntetlen a Bremen ellen

Döntetlen a Bremen ellen

BVBGery  2009.11.09. 14:47

A találkozó végeredménye 1:1 lett, a gólokat Özil illetve Barrios szerezték

Továbbra is veretlen maradt a BVB a bajnokságban: a Ruhr-vidéki csapat zsinórban ötödik mérkőzésén sem talált legyőzőre a német pontvadászatban. A Dortmund a Bundesliga 12. fordulójában a második helyen álló Werder Bremen ellen szerzett idegenben értékes pontokat. Bár a vendégeknek vasárnap még a győzelemre is megvolt az esélye, a Bremenben szerzett egy pont így is nagy fegyvertény.

A felújítások miatt csak 34000 embert tekinthette meg a Weserstadionban az összecsapást, ahol két, viszonylag hasonló játékerőt képviselő csapat találkozott egymással. A 36. percben Özil szép kapáslövése révén Dortmundi szemszögből kicsit érdemtelenül került előnybe a hazai együttes, Barrios azonban az 54. percben meglőtte a maga már-már szokásossá váló gólját, s ezzel az argentin csatár ki is alakította a végeredményt. A második játékrészben egyértelműen a Dortmund volt a jobb csapat, az ezúttal fekete szerelésben pompázó Klopp-fiúk azonban nem tudtak túljárni Wiese eszén, aki védéseivel így legalább egy pontot megmentett csapatának. Jürgen Klopp irányítása alatt először maradt öt egymást követő idegenbeli mérkőzésén veretlen a BVB.

Kiindulási helyzet

A 2. találkozott a 9-kel. Hét hely, ám csak 6 pont választotta el egymástól a két csapatot a találkozó előtt. Mindkét együttes jó formában várhatta az összecsapást: a Werder már 18 tétmérkőzés (bajnoki, kupa, Európa Liga) óta veretlen volt, míg a Dortmund a kupából való kiesés kivételével egy nagyszerű októbert tudhatott maga mögött, mivel a bajnokságban megszerezhető 12 pontból 10-et begyűjtött a sárga-fekete egyesület. A BVB az idei szezonban lejátszott öt idegenbeli találkozóján csak az elsőn kapott ki, igaz, hogy vendégségben még csak a Mönchengladbach ellen tudott diadalmaskodni. A Bremen hazai statisztikája nagyon jó volt a meccs előtt: a Weser partiak ebben az idényben csak az első otthon lejátszott mérkőzésükön maradtak alul, a további négy, hazai környezetben megrendezett találkozójukból hármat megnyertek, és csak egyszer döntetleneztek. Thomas Schaaf csapata ezeken a találkozókon még gólt sem kapott!

Változások

A Bremenből ezúttal Frings és Pizarro személyében két meghatározó játékos is hiányzott, a kérdéses játékosok közül azonban Borowski és Almeida is pályára tudott lépni. A Dortmundnál Jürgen Klopp a komplett középpályás sorára nem számíthatott, mivel a Kehl, Hajnal, Tinga, Bender négyes egyik tagja sem nem jelentkezett játékra. Klopp emiatt Hummelst tette be védekező középpályásnak, Subotic mellé pedig Felipe Santana került a védelem tengelyébe, a brazil védő a 7. forduló után léphetett újra pályára. A sok sérült miatt a kispadra ezúttal Öztekin és Hornschuh is leülhetett.

Taktika

A hazaiaknál az ék pozíciójából visszavont Hunt balösszekötőként szerepelt a rombusz alakzatban, újításként Özil is egy kicsit defenzívebb felfogásban játszott, hogy stabilizálja a középső középpálya védekezését. A Werder felállása azonban csak papíron volt 4-4-2, mivel a támadásoknál nagyon rugalmasan mozgott a vendéglátó csapat, rengetek pozíció váltás jellemezte a Brémai akciókat. A Borussia a már a korábbi meccsekről megszokott 4-2-3-2-es felállásban futott ki a pályára.

Játékmenet és elemzés

Az eddigi 22 lőtt góljával a Bremen szerezte a bajnokságban a harmadik legtöbb találatot az idén. Támadójátékuk erősségét már a 2. percben bizonyították is a hazaiak, miután Marin ívelését Almeida fejjel Özil elé továbbította, a brémai karmester pedig 13 méterről leadott jó lövésével már a mérkőzés elején próbára tette Weidenfellert, aki résen volt és hárítani tudott.

A 6. percben válaszolni tudott a BVB a Werder helyzetére: Valdez baloldali próbálkozása kevéssel ment mellé, három perccel később pedig a paraguayi csatár beadását követően Barrios készítette le Kubának lövésre a labdát, a lengyel kísérletét azonban Naldo blokkolni tudta.

Az első félidőben a Bremen látszólag könnyedén, fölényben játszott, de csak azért, mert a vendégek túl mélyen beálltak védekezni, csak futottak a játékszer után, a labdaszerzések utáni ellentámadásaik pedig vagy túl pontatlanok, vagy kiszámíthatók voltak. Egy kivétellel: a 30. percben Zidan szép indítása után Valdez került helyzetbe, Boenisch azonban nagyot mentve szerelni tudott.

Pár perccel később az északiak nagy meglepetésre megszerezték a vezetést: a 36. percben Santana vesztett el egy fejpárbajt Marinnal szemben, a labda így Hunthoz került a jobbszélre, aki zavartalanul adhatta be a labdát, a túloldalt érkező Özlire egyik fekete mezes védő sem figyelt, a német utánpótlás válogatott középpályás pedig 15 méterről kapásból laposan kilőtte a hosszú sarkot. Weidenfeller tehetetlen volt a gólnál, hiszen a kellemetlen lövés mozgásával ellentétes irányban ment.

A félidő vége előtt még két óriási egyenlítési lehetősége volt a vendégeknek: a hosszabbításban Sahin szabadrúgását Wiese óriási bravúrral szögletre tolta, a sarokrúgást követően pedig Hummels fejelt fölé.

A házigazdák a második félidő elején a biztonságra törekedtek, a Borussiának így nagyon nehéz dolga volt lyukat találni a fegyelmezett és stabil brémai védelmen. A sárga-feketék azonban bátran támadtak, aminek köszönhetően egy idő után jöttek is a helyzetek: Kuba passzolta le önzetlenül Barriosnak a labdát ziccerben, az argentin csatár pedig közelről az üres kapuba gurított. Az állás azonban mégsem lett 1:1, mivel a játékvezető a találatot les címén érvénytelenítette. Óriási hiba volt ez a partjelző részéről, hiszen szó sem volt lesállásról, így szabályos góltól fosztotta meg a BVB-t a bíró.

Egy perccel később azonban már tényleg kiegyenlített a Dortmund! Valdez erős lövését Wiese nem tudta megfogni, a kipattanóra pedig Barrios ért oda előbb, szemfüles góljának köszönhetően így a Borussia nyári szerzeménye valamennyit visszakapott a sorstól. Lucas zsinórban ötödik bajnoki mérkőzésén talált be, aminek köszönhetően újra visszahozta a Dortmund győzelmi reményeit.

A vendégek az egyenlítő gól megszerzése után nagyon felpörögtek, rengeteg helyzetet alakítottak ki. A 68. percben Subotic egy szöglet utáni kavarodást követően tüzelt kapura, lövését azonban blokkolni tudta az egyik védő. A nemzetközi kupaszereplés miatti sorozatterhelés következményeképp a Bremen egy kicsit elfáradt, a Dortmund azonban még nagyobb fokozatra kapcsolt. A második félidőben a vendégek sokkal közelebb álltak a győzelemhez, Valdez azonban kihagyta a meccslabdát a 80. percben: a csatár egyedül vezethette rá Wiesére a labdát, ám a hálóőr óriási bravúrral védeni tudott.

A második félidő alapján a Bremen számára hízelgő az 1:1-es végeredmény, mivel a Dortmund sokkal jobban bírta erővel a végét és rengeteg helyzetet alakított ki.

Werder Bremen: Wiese - Fritz, Naldo, Mertesacker, Boenisch - Bargfrede -Borowski, Hunt - Özil - Marin, Almeida.
Borussia Dortmund: Weidenfeller - Owomoyela, Subotic, Santana, Dede - Hummels, Sahin - Kuba, Zidan, Valdez - Barrios.
Cserék: 70. Rosenberg Marin helyett, 89. Husejinovic Almeida helyett - 54. Feulner Zidan helyett, 88. Großkreutz és Schmelzer Kuba és Valdez helyett
Gólok: 1:0 Özil (36., Hunt), 1:1 Barrios (54., Valdez).
Szögletek: 7:6 (félidő 4:2)

Helyzetek: 3:6 (2:2).
Játékvezető: Gräfe (Berlin)

Sárga lapok: Bargfrede - Valdez, Barios.
Nézőszám: 34.000 (teltház)

Időjárás: felhős, 7 fok